Menu Zamknij

PO KOLEJNE PUNKTY

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Doczekaliśmy się upragnionego – Olimpia przezwyciężyła niemoc i zdobyła pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej. Bardzo ważna, w kontekście walki o baraże, wygrana pozwoliła także zbudować pozytywne morale przed najbliższym spotkaniem, które czeka nas w Wielką Sobotę. Do Elbląga zawita kolejny po Raduni Stężyca beniaminek eWinner 2. Ligi – Wisła Puławy.


Nowy miesiąc przynosi drużynie Tomasza Grzegorczyka zdecydowanie więcej szczęścia. W kwietniu Związkowi rozegrali dwa mecze, zdobyli cztery punkty i dwukrotnie zachowywali czyste konto, dzięki czemu wciąż utrzymują się w walce o strefę barażową. Teraz nadarza się całkiem dobra okazja, by tę dobrą passę podtrzymać, gdyż Wisła Puławy na wyjazdach najczęściej przegrywa, a do tego traci stosunkowo dużo bramek.

Drużyna Mariusza Pawlaka zajmuje teoretycznie bezpieczne 13. miejsce, pomimo że są to dwie pozycje nad „kreską”. Mając na myśli „bezpieczne” sugerujemy się zbudowaną przewagą punktową (8) nad otwierającym strefę spadkową Hutnikiem Kraków, a także małym prawdopodobieństwem utrzymania Hutników. Swój dorobek punktowy zawdzięczają całkiem dobrej grze w rundzie jesiennej, która pozwoliła im na ulokowanie się w środkowej części tabeli.

Wiosna wygląda już zgoła odmiennie, by nie powiedzieć źle. Udało się im co prawda dwukrotnie zwyciężyć, lecz nie przełożyło się to na poprawę sytuacji i Wisła wciąż trzyma się blisko grona zespołów zamieszanych w spadek. Do końca sezonu pozostało im kilka ważnych spotkań, ale najbardziej kluczowe będą konfrontacje z rezerwami Śląska Wrocław, a następnie z Hutnikiem Kraków.


CENY BILETÓW W DNIU MECZU (kasy czynne 12:30 – 14:30)

  • A1/A2: ulgowy 10zł / normalny 20zł
  • VIP: ulgowy 50zł / normalny 75zł

Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo pod warunkiem, że są pod opieką rodzica (lub opiekuna prawnego), który ma ważny bilet lub karnet. Ulga dotyczy TYLKO dzieci w wieku 7-18 lat (do rocznika 2005). Prosimy i uczulamy o zabranie ze sobą dokumentu weryfikującego ulgę (dowód osobisty, legitymacja).

BRAMY WEJŚCIOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH SEKTORÓW

  • A1 – ul. Agrykola
  • A2 – ul. Wspólna
  • VIP – ul. Kościuszki (tor Kalbar)

28. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (7.) vs KS Wisła Puławy (13.)

sobota, 16 kwietnia, godzina 14:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.