Menu Zamknij

ZE ZNICZEM NA A8

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Za miesiąc o tej porze będziemy już myślami na wakacjach. Te plany mogą pokrzyżować mecze barażowe, o ile oczywiście Związkowi wezmą w nich udział, a szanse na to przecież wciąż są. Losy Olimpijczyków będą zależały od najbliższych pięciu spotkań oraz liczbie „oczek” w nich zdobytych, a pierwszą okazją na powiększenie dorobku punktowego będzie najbliższe spotkanie ze starym dobrym znajomym z Pruszkowa.


Można powiedzieć, że czeka nas mecz ligowych weteranów, gdyż zarówno Olimpia jak i Znicz występują na poziomie centralnym nieprzerwanie od kilku lat. Osobną kwestią jest sposób w jaki podtrzymują tę passę – niekiedy obserwujemy wspólną walkę o utrzymanie do ostatnich minut sezonu, a czasami, jak choćby teraz w przypadku Olimpii, o baraże.

Na ten moment jedni i drudzy praktycznie mają zapewnione utrzymanie w eWinner 2. Lidze i chyba nic nie jest w stanie tego planu zniweczyć. Goście mają na koncie 38 punktów i 10-cio punktową przewagę nad otwierającym strefę spadkową Hutnikiem Kraków. Do Olimpii tracą raptem 4 „oczka”, a więc swoją pozycję w ligowej tabeli mogą jeszcze polepszyć, jednak chyba nikt z przewiduje włączenia się Znicza w walkę o TOP6, choć szansy nie można im zabierać.

Przeglądając wyniki zespołu trenera Mariusza Misiury łatwo zauważyć znaczącą poprawę względem rundy jesiennej, podczas której długo znajdowali się na 15. miejscu oznaczającym spadek. Ich sytuacja zaczęła się stanowczo poprawiać po przepracowaniu zimowego okresu przygotowawczego oraz odniesienia 3 zwycięstw (2:0 z Garbarnią, 0:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz 0:5 z KKS-em Kalisz) w 4 meczach, dzięki czemu wywindowali na 10. miejsce. Małą wpadkę zaliczyli niedawno, bo 16 kwietnia podczas wizyty w Stężycy, gdzie musieli uznać wyższość rywala i wrócić do domu z aż 5-cioma straconymi bramkami, jednak szybko zamazali tę plamę zwyciężając przed kilkoma dniami nad Wisłą Puławy wynikiem 2:0.

Sędzią głównym spotkania będzie Konrad Aluszyk z Torunia, a asystować na liniach będą mu Artur Zakrzewski oraz Mateusz Śliwowski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Macieja Lanckowskiego.


CENY BILETÓW W DNIU MECZU (kasy czynne 15:30 – 17:30)

  • A1/A2: ulgowy 10zł / normalny 20zł
  • VIP: ulgowy 50zł / normalny 75zł

Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo pod warunkiem, że są pod opieką rodzica (lub opiekuna prawnego), który ma ważny bilet lub karnet. Ulga dotyczy TYLKO dzieci w wieku 7-18 lat (do rocznika 2005). Prosimy i uczulamy o zabranie ze sobą dokumentu weryfikującego ulgę (dowód osobisty, legitymacja).

BRAMY WEJŚCIOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH SEKTORÓW

  • A1 – ul. Agrykola
  • A2 – ul. Wspólna
  • VIP – ul. Kościuszki (tor Kalbar)

30. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (8.) vs MKS Znicz Pruszków (11.)

środa, 27 kwietnia, godzina 17:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.