Menu Zamknij

W drodze po pierwsze zwycięstwo

Już jutro o godzinie 15:00 zespół prowadzony przez Przemysława Gomułkę zmierzy się na wyjeździe z Radunią Stężyca w ramach 12. Kolejki eWinner 2. ligi. 

Stężyckie Kanarki poprzedni, debiutancki sezon na szczeblu centralnym mogą zaliczyć do udanych. 6 lokata na finiszu rozgrywek i gra w barażach o awans do 1. ligi to duży sukces. Klub z Kaszub świętujący w tym roku czterdziestolecie istnienia planowo miał włączyć się w obecnym sezonie do walki o awans – początek rozgrywek okazał się jednak dość ciężką przeprawą. 

Przed startem kampanii 2022/2023 w klubie nastąpiły liczne zmiany kadrowe. Z drużyną pożegnali się m.in. Damian Szuprytowski (Pogoń Siedlce), Dawid Retlewski (Wisła Puławy), Sebastian Murawski (Kotwica Kołobrzeg) i Przemysław Szur (Ruch Chorzów). W ich miejsce zakontraktowano takich zawodników jak Przemysław Kita i Tomasz Dejewski (obaj Widzew Łódź), Cezary Sauczek (Odra Opole), Jonatan Straus (Stomil Olsztyn) czy Andrzej Kaszuba (KKS Kalisz). W klubie zauważono również postępy jakie czyni drużyna i przedłużono o rok kontrakt ze szkoleniowcem – Sebastianem Letniowskim. 

Radunia po 11. Kolejkach gier plasuje się dopiero na 14. Pozycji, z przewagą zaledwie 4 punktów nad ostatnim Motorem. Podopieczny trenera Sebastiana Letniowskiego wygrali tylko 3 spotkania (z Hutnikiem, Siarką i GKS Jastrzębie), zremisowali z drugimi zespołami Śląska oraz Lecha i zanotowali aż 6 porażek – z czego aż 4 przypadły na ostatnie 4 spotkania. W poprzedniej kolejce Radunia musiała uznać wyższość Garbarni – w Krakowie górą byli Brązowi pewnie zwyciężając aż 3:1. Bilans bramkowy? 20-23. 

Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu ze Stężycy są ex aequo Bartosz Zynek i Radosław Stępień z 5 trafieniami. Warto zauważyć, że ich łączna zdobycz bramkowa stanowi połowę wszystkich bramek zdobytych przez stężyckie Kanarki. 

Radunia, dzięki zwycięstwu 2:0 nad Wieczystą Kraków w 1/32 finału nadal pozostaje w grze o Fortuna Puchar Polski. W kolejnej rundzie zmierzą się z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Mecz zaplanowano na 19. Października i nie da się ukryć, że to Gdańszczanie są zdecydowanym faworytem do awansu. 

Dotychczasowy bilans spotkań Olimpii z Radunią obejmuje jedynie dwa mecze – oba rozegrane w poprzednim sezonie. W rundzie jesiennej górą byli gospodarze, którzy w Stężycy pewnie zwyciężyli 3:0 po bramkach Millera, Łuczaka i Retlewskiego. W rundzie rewanżowej na A8 padł bezbramkowy remis. 

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: