Menu Zamknij

W PUCHARZE GRAMY DALEJ!

Drużyna Tomasza Grzegorczyka bardzo sprawnie poradziła sobie w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski i zwyciężyła nad Pogonią Siedlce 0:3 po bramkach Yana Senkevicha, Joao Guilherme i Piotra Kurbiela. Kolejnego rywala poznamy podczas losowania, które odbędzie się 2 września 2021 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ozdobą pierwszej odsłony meczu była bramka Yana Senkevicha z 14. minuty. Białoruski pomocnik kapitalnie przymierzył w okolic 20 metra i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Kolejne trafienia padały w drugiej połowie i tutaj także ze świetnej strony pokazali się Guilherme oraz Kurbiel. Portugalczyk zmieścił futbolówkę w samym okienku, po drodze odbijając piłkę od poprzeczki, a Piotr Kurbiel wykończył prostopadłe podanie Szymona Stanisławskiego i z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania.

Mecz nie poszedł łatwo, bo docenialiśmy jakość zespołu z Siedlec i fakt, że jest rywalem z ligowej tabeli. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Wyjątkowej urody bramka Senkevicha dała nam troszeczkę więcej pewności siebie i uważam, że przy tym wyniku, a także mając w pamięci mecz w Kaliszu, to chłopaki wiedzieli, że trzeba być zdeterminowanym, zaangażowanym, skoncentrowanym przez pełne 90 minut i konsekwentnie to realizowaliśmy. Przede wszystkim zawodnicy dostosowali się do założeń, które nakreśliliśmy przed spotkaniem  i w miarę byłem spokojny. Okazałe zwycięstwo, mogło być większe, ale podchodzimy do tego z pokorą. Przechodzimy rundę dalej i taki był nasz cel. Powiedzieliśmy sobie, że nie odpuszczamy Pucharu, chcemy grać dalej, chcemy zagrać z dobrym zespołem i pokazać się szerszej publiczności w Polsce. Obojętnie jak, ale mamy być w grze i uważam, że wczoraj nie zrobiliśmy tego w byle jakim stylu, bo zagraliśmy dobry mecz i teraz czekamy na losowanie i kolejnego rywala.

– podsumował trener Tomasz Grzegorczyk.

 


RUNDA WSTĘPNA, FORTUNA PUCHAR POLSKI

środa, 4 sierpnia, godzina 17:00
stadion miejski, ul. JANA PAWŁA II 6

MKP Pogoń Siedlce 0:3 (0:1) ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Yan Senkevich (14 min)
0:2 – Joao Guilherme (60 min)
0:3 – Piotr Kurbiel (68 min)

SKŁAD: 59. Paweł Rutkowski – 25. Adrian Piekarski, 13. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger (c) – Joao Guilherme, 8. Hubert Krawczun, 17. Yan Senkevich, 23. Miłosz Kałahur – 9. Marcin Bawolik, 11. Piotr Kurbiel, 94. Szymon Stanisławski

REZERWOWI:
27. Andrzej Witan (GK)
3. Łukasz Sarnowski > 9. Marcin Bawolik (81 min)
14. Marcin Czernis
16. Bartosz Danowski > 7. Joao Guilherme (81 min)
18. Marcel Zając
20. Jakub Branecki > 11. Piotr Kurbiel (75 min)
21. Sebastian Milanowski > 17. Yan Senkevich (87 min)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: