Menu Zamknij

W sobotę spotkanie rezerw

Zanim danie główne tego weekendu, czyli drugoligowe derby województwa, czeka nas czwartoligowych mecz rezerw Olimpii. Nasza drużyna zmierzy się z Jeziorakiem Iława na własnym stadionie.

Najbliższy przeciwnik żółto-biało-niebieskich przystępował do sezonu z ambicjami sięgającymi nawet awansu. Ich ówczesny trener Daniel Madej na łamach Skarbu Kibica patrzył na zbliżającą się kampanię z optymizmem: – Część doświadczonych zawodników została, więc w połączeniu z młodzieżą można stworzyć coś fajnego. W naszym składzie są sami piłkarze pochodzący z Iławy lub okolic i to będzie na pewno siłą tej drużyny. Wydaje mi się, że w tym sezonie żadna drużyna nie odskoczy na kilkanaście punktów. Najmocniejsze powinny być Polonia Lidzbark Warmiński, Znicz Biała Piska i Mamry Giżycko. Naprawdę bardzo chciałbym, żeby walka o awans trwała do samego końca, ponieważ wtedy liga będzie po prostu ciekawsza.

Forma Jeziorka pozostawia jednak wiele do życzenia. W pierwszych ośmiu spotkaniach wywalczyli tylko 11 punktów i znajdowali się na 9. pozycji w tabeli. W konsekwencji poinformowano o zakończeniu współpracy (za porozumieniem stron) z trenerem Madejem i zdecydowano się poszukać nowego impulsu. Ostatecznie Daniel Madej poprowadził Jeziorak w 45. spotkaniach (ligowych i pucharowych). Zespół z Iławy 23 razy wygrał, 9 razy zremisował i doznał 13. porażek.

Nowym trenerem został Jarosław Chodowiec, który prowadził zespół rezerw, wcześniej m.in. czwartoligową Unię Susz. „Nowa miotła” zadebiutowała w minionej kolejce w domowym meczu z liderem forBET IV ligi DKS-em Dobre Miasto. Próba zatem najbardziej wymagająca i mało udana. Przygoda z pierwszą drużyną zaczęła się od wylania kubła zimnej wody. Jeziorak przegrał wysoko, aż 0:4.

Tym samym drużyna z Iławy plasuje się na miejscu dziesiątym, Olimpia II jest na czwartej pozycji. Jeziorak zgromadził 11 punktów, Olimpia II ma 19 oczek. Co ciekawe, zespół z Iławy nie przegrywa w próbach wyjazdowych. Poza domem grali trzykrotnie, zremisowali w dwóch meczach, raz wygrali.

Żółto-biało-niebiescy przed tygodniem grali przed własną publicznością i wygrali 2:1 z Tęczą Biskupiec. Było to ich czwarte zwycięstwo na własnym terenie. Swoją drogą, Olimpia II w trwającej kampanii w Elblągu nie przegrywa,  bo poza zwycięstwami, raz zremisowali.

Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki to Olimpia II z Jeziorakiem rywalizowała dziewięciokrotnie. Statystyki są bardzo niekorzystne dla elblążan. Druga drużyna Olimpii jeszcze nigdy nie wygrała z Jeziorakiem w meczach o ligowe punkty. Iławianie wygrali ośmiokrotnie, raz padł remis.

03.11.2018 r. – Jeziorak – Olimpia II 6:1 (Zaleski)
07.06.2019 r. – Olimpia II – Jeziorak 2:5 (Kordykiewicz, Nestorowicz)
20.10.2019 r. – Olimpia II – Jeziorak 2:4 (Kazimierowski, Szmukała)

12.09.2020 r. – Jeziorak – Olimpia II 4:0
07.05.2021 r. – Olimpia II – Jeziorak 1:3 (Kordykiewicz)
25.09.2021 r. – Jeziorak – Olimpia II 6:0
30.04.2022 r. – Olimpia II – Jeziorak 0:2
07.08.2022 r. – Olimpia II – Jeziorak 3:4 (Kozera, Branecki)
29.03.2023 r. – Jeziorak – Olimpia II 2:2 (Kozera x2)
Olimpia II zmierzy się z Jeziorakiem Iława w sobotę, 7 października, o godz. 15:30. Mecz na stadionie przy ul. Skrzydlatej, wstęp wolny.