Menu Zamknij

WAGA: ZAWODNICY Z MŁODSZYCH ROCZNIKÓW BĘDĄ SIĘ U NAS POJAWIAĆ

Rezerwy Olimpii z meczu na mecz stopniowo podwyższają poprzeczkę. Zaczęli od testu na tle drużyny A-klasowej, potem okręgowej, by teraz sprawdzić się z reprezentantem forBET IV ligi. Trzecim sparingpartnerem zespołu trenera Wagi będzie znajomy z ligowej tabeli – Zatoka Braniewo.

Trenujemy ciężko, ale to zrozumiałe, bo mieliśmy obóz dochodzeniowy. Zmęczenie się nawarstwia jednak moi zawodnicy mają po naście lat, więc nie wyobrażam sobie aby narzekali na obciążenia czy zmęczenie, tym bardziej że to piłka nożna a nie szachy

– poinformował w rozmowie z portEl.pl trener Olimpii II Szymon Waga.

Jak dotąd idzie im bardzo przyzwoicie: dwa sparingi, dwa zwycięstwa i bilans 4:1. Dla kibiców są to powody do optymizmu, dla trenera to wciąż ciężki orzech do zgryzienia. W dotychczasowych meczach nie mógł liczyć na zawodników, którzy stanowią o sile jego zespołu, zatem musiał posiłkować się młodymi piłkarzami z akademii i wygląda na to, że jeszcze kilka sparingów będzie musiał rozgrywać w podobnej konfiguracji:

Do tej pory nie mogliśmy liczyć na żadnego zawodnika, który trenuje z pierwszą drużyną, więc nie wykluczamy, że kolejni zawodnicy z młodszych roczników będą się u nas pojawiać. Sytuacja wymusza takie działanie, a jednocześnie daje szansę na zaprezentowanie umiejętności. Na pewno harmonijne przejście z piłki młodzieżowej do seniorskiej nie jest dla zawodników łatwe, niektórzy nie ukończyli jeszcze 16 roku życia, ale dostają szansę i sami się przekonują, że rywalizacja z dorosłymi mężczyznami jest wymagająca.

Wymagający zdaje się być także najbliższy rywal. Na ten moment Zatoka Braniewo zajmuje 13. lokatę w tabeli forBET IV ligi tracąc do Związkowych jeden punkt, jednak to nie oznacza, że są zespołem słabszym. W ostatnim starciu obu ekip (7. kolejka) z gola cieszyli się tylko goście z Braniewa zabierając ze sobą 3 punkty zdobyte na Agrykola 8.

Od tamtego czasu upłynęło sporo wody. Wtedy na ławce trenerskiej mogliśmy zobaczyć Adama Borosa, który zmienił już swoje miejsce pracy i zajął się prowadzeniem Concordii Elbląg. Jego miejsce w Zatoce zajął bardzo dobrze mu znany Piotr Zając, z którym współpracował na Agrykola 8 podczas kampanii 2016/17. Nowy trener ekipy z Braniewa na liście sparingpartnerów ma 9 pozycji, a pierwszą z nich jest mecz w Elblągu przeciwko drużynie Szymona Wagi.

Spotkanie rezerw Olimpii z Zatoką Braniewo rozpocznie się w sobotę (8.02) o godzinie 9:30 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

 

Lista sparingów zespołu rezerw:

25 styczeń: vs Agat Jegłownik (klasa A, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 2:0
1 luty: vs Żuławy Nowy Dwór Gdański (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 2:1
8 luty: vs Zatoka Braniewo (forBET IV liga)
15 luty: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
22 luty: vs Jaguar Gdańsk (IV liga, grupa: Pomorska)
29 luty: vs Powiśle Dzierzgoń (IV liga, grupa: Pomorska)
7 marzec: vs Powiśle II Dzierzgoń (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II)
14 marzec: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
21 marzec: vs Barkas Tolkmicko (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)