Menu Zamknij

WRACAMY DO GRY

fot. Olimpia Elbląg

Po kilkutygodniowej przerwie piłkarze Olimpii Elbląg wracają na Agrykola 8, by wspólnie rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Zerkamy więc na pierwszą część „rozkładu jazdy”, w której nie zabraknie różnorakich testów, jednostek treningowych, a także gry wewnętrznej. Poniżej przedstawiamy także krótki wywiad z trenerem Tomaszem Grzegorczykiem oraz zaktualizowany harmonogram meczów sparingowych.


Olimpia Elbląg: Minął ponad miesiąc od ostatniego meczu Olimpii Elbląg. Zdążył się trener stęsknić za swoimi podopiecznymi?

Tomasz Grzegorczyk: No na pewno tak. Podczas gdy chłopcy realizowali treningi indywidualne i podglądałem ich wyniki, to wielokrotnie wspominałem, że już się nie mogę doczekać pierwszego treningu. Dzisiaj będzie dużo pozytywnej energii, pozytywnych emocji i fajnie będzie znowu zobaczyć chłopców w szatni. Generalnie można powiedzieć, że odpocząłem, bo był odskok od piłki, spędziłem czas z rodziną, czego mi bardzo brakowało w ten intensywnej rundzie. To był też ważny czas dla mnie i podejrzewam, że także dla wielu rodzin naszych zawodników, ale teraz przed nami okres intensywnej pracy.

Wiosna była wymagająca, więc przerwa była potrzebna, ale nie oznaczała ona zupełnego rozluźnienia i zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski treningowe.

– Tak. Przede wszystkim ten pierwszy okres do 18 grudnia był ukierunkowany na odpoczynek, a potem zawodnicy pracowali indywidualnie. Były to przeplatane treningi stabilizacji, siłowni i biegi interwałowe, które monitorowałem. Dzisiaj sprawdzimy z jakiego pułapu startujemy.

Zespół będzie stopniowo wchodził na wysokie obroty. Czego mogą spodziewać się piłkarze z tygodnia na tydzień?

– Podejrzewam, że tego co w rundzie jesiennej. Nikt chyba nie wyobraża sobie, że będziemy trenowali na pół gwizdka. Zresztą chłopcy są też przyzwyczajeni do ciężkiej pracy oraz do tego, że jestem wymagającym trenerem. Tak też będzie tym razem. Treningów będzie dużo, mamy siedem sparingów, będziemy skupiali się na aspektach motorycznych, ale nie zapominamy o taktyce i technice, także w każdym kontekście naszej pracy będziemy starali się przygotować zawodników, aby w pierwszym meczu z Pogonią dać z siebie maksimum.

Runda jesienna była udana, ale nie brakowało w niej błędów. Na co teraz będzie kładziony nacisk podczas przygotowań?

– Były zawahania formy, o tyle dobrze, że nie trwały one zbyt długo. Zawsze pozytywnie spoglądałem na ten aspekt, bo piłka uczy pokory, a porażki pokazały, że potrafimy się podnieść i ostatnie dwa mecze były zwieńczeniem tej dobrej rundy. Musimy się wystrzegać indywidualnych błędów w obronie i jeszcze poprawić strukturę ofensywną, aby być bardziej skutecznym i stwarzać jeszcze więcej sytuacji napastnikom. Końcówka rundy pokazała, że jesteśmy w stanie to robić, tylko tego brakowało wcześniej, bo meczów nie wygrywaliśmy wysoko tylko zazwyczaj skromnie. Nad tym będziemy pracowali o tyle, ile warunki nam pozwolą i boiska będą zdolne do treningów taktycznych.

 

Plan przygotowań (10 sty – 15 sty):

 • poniedziałek: testy (wydolność, moc, szybkość)
 • wtorek: trening, testy siłowe, siłownia
 • środa: trening, odnowa
 • czwartek: trening
 • piątek: trening
 • sobota: gra wewnętrzna z udziałem piłkarzy testowanych
 • niedziela: dzień wolny

Harmonogram gier sparingowych:

 • 15.01 (sobota) – Gra wewnętrzna (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
 • 22.01 (sobota) – Arka Gdynia vs Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
 • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg vs Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
 • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
 • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 12:00)
 • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
 • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
 • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)