Menu Zamknij

WRACA FORBET IV LIGA!

fot. Olimpia Elbląg (fot. Marek Lewandowski)

Za nami okres przygotowawczy, a tuż za rogiem runda wiosenna wieńcząca zimowe przygotowania zespołów do rozgrywek forBET IV ligi. Najbliższa, czyli 17. kolejka, będzie wiązała się z rywalizacją pomiędzy zespołem rezerw Olimpii Elbląg a MKS Korsze. Początek spotkania w niedzielę (20 marca) o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej 1a.


Przed niedzielnym meczem porozmawialiśmy z trenerem drużyny rezerw Karolem Przybyłą o zakończonych przygotowaniach, rozegranych sparingach oraz młodych zawodnikach, których być może zobaczymy w rundzie wiosennej.

 

Olimpia Elbląg: Niedawno zakończyliście etap zimowych sparingów, a na horyzoncie czeka już pierwszy pojedynek o punkty z MKS Korsze. Jak zespół przepracował okres przygotowawczy i czy jest gotowy na rundę wiosenną?

Karol Przybyła: Okres przygotowawczy był bardzo intensywny. Mieliśmy tygodniowe zgrupowanie dochodzeniowe, rozegraliśmy dziesięć gier kontrolnych, także praktycznie graliśmy co trzy dni sparing, więc to był nasz główny etap przygotowań. Pragnęliśmy, aby chłopcy mieli jak największą możliwość rozgrywania tych spotkań, ponieważ wprowadzamy kolejną grupę zawodników, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z piłką seniorską. Dlatego zależało nam na tym, aby sparingów było jak najwięcej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tego, jak ci chłopcy się prezentowali w tym okresie, jak go przepracowali, jak rozgrywali te gry kontrolne. No i z niecierpliwością czekam na to jak zaprezentują się już w tych meczach o punkty.

Rozegraliście 10 sparingów, a wyniki układały się różnie. Na pewno na uwagę zasługuje ostatnie spotkanie z Huraganem Morąg, które można nazwać najważniejszym egzaminem przed ligą i które zakończyło się remisem 1:1. To właśnie z tego meczu można być najbardziej zadowolonym?

– No tak, my tak trochę inaczej, niż chyba większość drużyn planowaliśmy nasze gry kontrolne tzn. stopień ich trudności wzrastał w zasadzie z każdym meczem i w przeciwieństwie do tego, jak przygotowuje się większość zespołów, my na koniec mieliśmy tych teoretycznie najsilniejszych rywali. I właśnie tym zespołem, z którym kończyliśmy ten etap gier kontrolnych był Huragan Morąg, czyli zespół bezpośrednio walczący o awans do III ligi. Bardzo mocny kadrowo, z zawodnikami ogranymi na wyższym, nawet II-ligowym szczeblu, więc na pewno trzeba być zadowolonym z tego, jak się ci nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali w tym meczu. Wystarczy dodać, że swoją bramkę debiutancką w piłce seniorskiej w tym starciu strzelił zawodnik z rocznika 2006, Janek Piróg. Oczywiście nie sam wynik był najważniejszy, ale ten remis był takim nawet lekkim niedosytem po tej grze.

Na który zespół najbardziej czekacie w nadchodzącej rundzie? Na myśl przychodzą mi dwa mecze: z Jeziorakiem Iława, z którym to mecz zakończył się stratą aż 6 goli i pewnie pojawia się chęć rewanżu, oraz z Concordią w derbach Elbląga.

– No tak, wszyscy czekają pewnie na ten mecz derbowy, chociaż dla nas nie jest to jakiś mecz innego rodzaju niż wszystkie inne. Raczej podchodzimy do tego ze spokojem tak jak do wszystkich pozostałych meczów. Na pewno będzie to bardzo trudne spotkanie, ze względu na to, że Concordia będzie z nami grać jako lider IV ligi, dodatkowo też podczas tej przerwy doszło do wzmocnień ich kadry. Więc myślę, że będzie to bardzo dla nas trudny rywal i ciężki mecz. Jeziorak Iława, faktycznie, wysoka porażka naszej drużyny, więc na pewno będziemy się starali odegrać. Aczkolwiek wszystkie spotkania są dla nas równie ważne i każde najbliższe będzie przez nas traktowane jako te najważniejsze. Teraz czekamy na Korsze, z którymi też w pierwszej rundzie ponieśliśmy porażkę 3:1, więc zależy nam szczególnie mocno żeby się zrewanżować za pierwsze starcie z jesieni.

Czy w nadchodzącej rundzie możemy spodziewać się wprowadzania do gry zawodników z Juniora Młodszego? Jeśli tak, to o jakich nazwiskach mowa i na jakich pozycjach oni występują. Zauważmy, że pojawiło się kilka luk do wypełnienia: Oskar Kottlenga wylądował na wypożyczeniu w Zniczu Biała Piska, Oliwier Begier wrócił w rodzinne strony, a Dominik Kozera i Marcin Czernis dostają coraz więcej minut w pierwszym zespole, przez co nie zawsze można liczyć na ich obecność.

– Oczywiście cieszymy się z tego, że chłopcy, którzy w poprzedniej rundzie grali u nas, teraz rozgrywają mecze w pierwszym zespole. Na tym nam zależy i jest to najważniejszy efekt naszej pracy w drugim zespole. Z tego należy się cieszyć, choć dzięki temu też robi się miejsce dla kolejnych chłopaków. I faktycznie w tym okresie przygotowawczym sprawdziliśmy już kilku zawodników z rocznika 2005. Mówiłem już o Janku, który ustawiany jest jako środkowy pomocnik, bardzo kreatywny, funkcjonujący na pozycji numer „dziesięć”. Myślę, że ma szansę zadebiutować wkrótce w oficjalnych rozgrywkach. Kolejny z nich to na pewno Konrad Żebrowski grający na pozycji napastnika, on również będzie brany pod naszą uwagę. No i istotnie w środku obrony będziemy posiłkowali się naturalnie już chłopakami z rocznika 2005: czy to Bartkiem Leszczyńskim, czy to Kacprem Łaszakiem, Arturem Łąpiesiem. Kolejne nazwiska, które też już zagrały we wspomnianych sparingach, to Michał Ruciński, także Filip Kasprzykowski. Dodatkowo bramkarz z rocznika 2005 Filip Olbrycht, który też pewnie w kilku meczach, przynajmniej w kadrze meczowej, się pojawi.

To wszyscy młodzi zawodnicy?

– Nie jestem pewien, czy kogoś nie pominąłem…, ach i jeszcze Dawid Olejniczak, który także się bardzo pozytywnie prezentował. Jego występy w sparingach doprowadziły nawet do tego, że otrzymał zaproszenie na kilka treningów z pierwszym zespołem. Także myślę, że tu też jest taki przyjemny akcent.

Wyniki gier sparingowych:

 • 22.01 – Olimpia II Elbląg 19:0 Dąb Kadyny
 • 01.02 – Olimpia II Elbląg 1:1 KS Constract Lubawa
 • 05.02 – Olimpia II Elbląg 9:0 Agat Jegłownik
 • 09.02 – Olimpia II Elbląg 2:3 LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański
 • 12.02 – Olimpia II Elbląg 4:1 Powiśle Dzierzgoń
 • 16.02 – Olimpia II Elbląg 7:1 Tęcza Miłomłyn
 • 19.02 – Olimpia II Elbląg 5:1 Zatoka Braniewo
 • 26.02 – Olimpia II Elbląg 3:2 Polonia Pasłęk
 • 05.03 – Olimpia II Elbląg 1:4 Motor Lubawa
 • 12.03 – Olimpia II Elbląg 1:1 Huragan Morąg

MKS Korsze zakończył rundę jesienną na 12. miejscu w tabeli forBET IV ligi, gromadząc na swoim koncie 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 10 porażek). Dotychczas udało im się trafić do bramki rywali 22 razy, tracąc przy tym ich aż 41.

Bilans z jesieni:

 • Dom – 5 zwycięstw, 0 remisów, 3 porażki, Bilans bramek – 12:10

 • Wyjazd – 1 zwycięstwo, 0 remisów, 7 porażek, Bilans bramek – 10:31

Transfery MKS Korsze

 • Przyszli: Dominik Kułakowski, Gabriel Mączyński

 • Odeszli: Robert Mielnik, Kamil Czeczko, Maciej Jarguz, Aleksander Lipowski, Paweł Flis, Piotr Trafarski


17. kolejka, forBET IV Liga

ZKS Olimpia II Elbląg (8.) vs MKS Korsze (12.)

niedziela, 20 marzec, godzina 15:00

 

Transmisja LIVE na platformie www.TVCOM.pl