Menu Zamknij

WYPOWIEDŹ TRENERA PO MECZU Z ARKĄ

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Pierwszy sparing mamy już za sobą. Zdecydowana wygrana nad wyżej notowanym rywalem jest dobrym prognostykiem. Mecz dostarczył wielu emocji, a gra żółto-biało-niebieskich była przyjemna dla oka, co wcześniej rzadko się zdarzało. W tym pojedynku nie zabrakło walki, zaangażowania i przede wszystkim bramek. Co o tym spotkaniu myśli trener Przemysław Gomułka? Zapytaliśmy Go o to:


Panie Trenerze – jakie odczucia po pierwszej grze kontrolnej Panu towarzyszą? Czy to był dobry mecz?

Mieliśmy pewne założenia na ten mecz. Najważniejsze było kreowanie naszego DNA. Większość z założeń udało nam się zrealizować, a wynik dobrze przedstawia moje odczucia. Wysoko wygraliśmy z wyżej notowanym rywalem, każda z bramek padała z gry, nie ze stałych fragmentów. Możemy śmiało pogratulować całej drużynie, która wyglądała świetnie i dobrze wywiązała się z powierzonych zadań. Nie możemy jednak popadać w euforię, to dopiero pierwszy, mały krok w kierunku tego co finalnie chcemy osiągnąć, jeżeli mówimy o naszym stylu gry i pomyśle na nią. Koncentrujemy się na następnych meczach, w których chcemy jak najlepiej wyglądać.

Gra, którą dziś widzieliśmy zdecydowanie mogła się podobać. Jak wiemy – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy to co dziś zobaczyliśmy, czyli zaangażowanie, nieustępliwość, wysoka i odważna gra – to styl gry, na który możemy liczyć w ligowych pojedynkach?

Przychodząc tu chciałem, aby drużynę cechowało zaangażowanie, odwaga, nieustępliwość, ryzyko, agresywny doskok do przeciwnika, podania między linie i to dziś można było zaobserwować. Naszym celem jest to, aby było to widać w każdym meczu. Chcemy, aby każdy kibic, który znajdzie drogę na nasz stadion i zapłaci za bilet miał świadomość, że czeka na niego drużyna, która zostawi serce na boisku. Drużyna, która tak jak to było w meczu z Arką trzyma się swoich zasad i pracuje tak na co dzień, że nic nie jest tu kwestią przypadku. Chcemy w każdym meczu pokazywać nasze DNA z jak najlepszej strony.

Od pierwszych minut na placu gry zameldowali się nowi zawodnicy Olimpii – Rajch i Jakubczyk. Jak ocenia Pan ich dzisiejszy występ?

Model gry, który budujemy nie bazuje na indywidualnościach a na całej drużynie. Nie chcę wychwalać konkretnych zawodników. Cała drużyna zrealizowała plan i mogę im śmiało pogratulować. Zespół przez 90 minut potrafił nieustępliwie walczyć, a nawet w niektórych fazach zdominować przeciwnika, który na papierze był zdecydowanie lepszy. Uważam, że każdy z zawodników, który pokazał się dziś na boisku zostawił serducho i zagrał dobry mecz.

Zobaczyliśmy również wielu młodzieżowców – co możemy powiedzieć o ich grze?

O młodzieżowcach możemy powiedzieć, że każdego dnia walczą ciężko o to, aby te minuty w meczu dostać. Warto było dziś im zaufać i dać szansę. Każdy z nich wniósł coś do drużyny i nie odstawał od starszych kolegów. Mam nadzieję, że przy odpowiednim rozwoju i zaufaniu z mojej strony nie będą jedynie uzupełnieniem kadry, a w niektórych meczach jej wzmocnieniem. Pracujemy nad tym, aby piłka nożna nie była kojarzona z wiekiem czy doświadczeniem a z jakością. Od poniedziałku muszą wrócić do ciężkiej pracy, aby dostać kolejną szansę w zbliżającym się sparingu.

Czy pojedynek z Arką odkrywał jakieś słabe strony drużyny, nad którymi zdecydowanie musimy popracować?

Wraz ze sztabem musimy dokładnie przeanalizować zapis meczu, omówić pewne kwestie. Na pierwszy rzut oka rzuciło mi się wiele pozytywów, które możemy jeszcze rozwinąć i polepszyć. Dostrzegliśmy również pewne mankamenty, nad którymi musimy się pochylić – ale tak jak wspomniałem, żeby mówić o konkretach musimy całość razem przeanalizować i omówić.


Harmonogram meczów sparingowych:

25.06 | Arka Gdynia 1:3 Olimpia Elbląg (w Gdyni)
02.07 | Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda (w Elblągu)
05.07 | Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz (w Elblągu)
09.07 | Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia (w Elblągu)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: