Menu Zamknij

Z SUWAŁK BEZ PUNKTÓW

Podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka pierwszy raz w tym sezonie doznają smaku porażki. Na boisku Wigier Suwałki stroną przeważającą byli Olimpijczycy, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami, zaś gospodarze przy pomocy Klaudiusza Krasy objęli prowadzenie w 13. minucie spotkania i do samego końca ten wynik obronili.

 

Jeżeli nie strzelasz bramki, no to meczu nie wygrywasz. Bardzo przypadkowe trafienie Wigier, do tego kuriozalny błąd naszego bloku obronnego i to na pewno boli. Uważam, że zdominowaliśmy przeciwnika, ale zabrakło nam po prostu bramki. Wigry objęły prowadzenie stosunkowo szybko, cofnęły się na swoją połowę i kompaktowo broniły, a naszym zadaniem po stracie gola było rozbicie ich bloku, co się nie udało mimo wielu stałych fragmentów gry oraz ilości ataków i dośrodkowań w pole karne. Jesteśmy sami sobie winni i to musimy już w środę naprawić, a przez najbliższe dni na pewno popracujemy nad finalizacją akcji. Teraz oczekuje od zawodników sportowej złości, bo stać ich nie tylko na dobrą grę, ale także na odnoszenie zwycięstw. Spadł na nasze głowy może nie kubeł, ale kubełek zimnej wody i teraz w środę muszę znaleźć taktyczne rozwiązanie na to, aby poradzić sobie z Pogonią na własnym stadionie. Jeżeli powtórzy się taki doping, jaki nas niósł w meczu z Hutnikiem, to na pewno doda nam skrzydeł i pozwoli powalczyć o pełną pulę.

– podsumował mecz trener Tomasz Grzegorczyk.


3. kolejka, ewinner 2. liga

piątek, 13 sierpnia, godzina 19:47
Stadion Miejski, ul. zarzecze 26

Wigry Suwałki 1:0 (1:0) ZKS Olimpia Elbląg

1:0 – sam. Klaudiusz Krasa (13 min)

SKŁAD: 27. Andrzej Witan, 25. Adrian Piekarski, 13. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger (c), 7. Joao Guilherme, 8. Hubert Krawczun, 22. Klaudiusz Krasa, 23. Miłosz Kałahur, 17. Yan Senkevich, 20. Jakub Branecki, 11. Piotr Kurbiel

REZERWOWI:
59. Paweł Rutkowski (GK)
3. Łukasz Sarnowski
14. Marcin Czernis
16. Bartosz Danowski
18. Marcel Zając > 11. Piotr Kurbiel (81 min)
21. Sebastian Milanowski > 20. Jakub Branecki (46 min)
94. Szymon Stanisławski > 8. Hubert Krawczun (58 min)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: