Zamykająca tabelę Garbarnia kolejnym rywalem Olimpijczyków

Szansę na udział w barażach możemy odłożyć już na kolejny sezon. Gorsza dyspozycja Związkowych podczas rundy wiosennej pozbawiła nas złudzeń. W przedostatnim meczu tego sezonu zmierzymy się z zamykającą tabelę eWinner 2 Ligi Garbarnią. Mogłoby się wydawać, że to mecz z rodzaju tych o pietruszkę - nic bardziej mylnego.

Chociaż walka o awans do Fortuna 1. Ligi przeszła Olimpii koło nosa – nadal ma o co walczyć. Utrzymanie pozycji w ligowej tabeli pozwoli podopiecznym trenera Gomułki rozegrać wstępną fazę Pucharu Polski przed własną publicznością, w Elblągu. Jest zatem jeszcze o co walczyć.

Po 33. kolejce gier Garbarnia zamyka ligową stawkę z dorobkiem 29 pkt. Na taki bilans złożyło się zaledwie 8 zwycięstw, 5 remisów i aż 19 porażek. Bilans bramkowy drużyny z Krakowa to 47 strzelonych i 61 straconych bramek.

Zespół Macieja Musiała do bezpiecznej strefy traci 6 oczek. Jedynie zwycięstwo w obu ostatnich spotkaniach i liczenie na dwie porażki Raduni może sprawić, że Krakowianie utrzymają się na szczeblu centralnym.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Garbarni są z siedmioma trafieniami Adam Żak i Bartłomiej Purcha.

W obecnym sezonie mierzymy się z „Garcą” już trzeci raz. Pierwszy mecz odbył się przy okazji rundy wstępnej Pucharu Polski w lipcu, kiedy regulaminowe 90 minut nie dało rozstrzygnięcia, podobnie jak dogrywka. Jedenastki lepiej egzekwowali jednak Związkowi i zameldowali się w kolejnej rundzie PP.

Bilans meczów z Garbarnią:

13 spotkań ligowych: 5 zwycięstw Olimpii, 4 remisy, 4 zwycięstwa Garbarni

bilans bramkowy: 16:14 dla Olimpii

1 spotkanie pucharowe: remis (wygrana Olimpii w karnych)

bilans bramkowy: 1:1

06.10.2012 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:1 (Kolosov)

08.05.2013 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 1:0

01.09.2013 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 2:0 (Kolosov x2)

05.04.2014 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 0:2 (Kolosov, Sedlewski)

28.10.2017 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 1:1 (Bojas)

20.05.2018 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 0:2

09.11.2019 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:1 (Miller)

25.07.2020 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 3:2 (Kordykiewicz, Wenger)

05.12.2020 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:2 (Surdykowski)

29.05.2021 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 2:3 (Kamiński, Bartlewski, Zyska)

09.10.2021 r. Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:0 (Kurbiel).

22.04.2022 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 0:0

27.07.2022 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 1:1 k. 2:3 (Stasiak) – PP

22.10.2022 r. Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 1:2 (Senkevich, Stasiak)