Menu Zamknij

CZAS NA PIERWSZY MECZ SEZONU

Na szczęście rozbrat z eWinner 2. Ligą nie trwał zbyt długo i ponownie możemy wrócić do kibicowania Żółto-Biało-Niebieskim. Pierwsza kolejka sezonu dla drużyny trenera Tomasza Grzegorczyka rozpocznie się w sobotę (31 lipca) o godzinie 18:00 w Kaliszu.

Już od pierwszej kolejki robi się bardzo emocjonująco. Olimpijczycy ruszają do Kalisza, by skonfrontować się z rewelacją poprzedniej kampanii KKS-em 1925 Kalisz. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka pomimo statusu beniaminka bardzo mocno i pozytywnie namieszali w eWinner 2. Lidze kończąc rozgrywki na 5. miejscu gwarantującym grę w barażach. Jak się później okazało dotarli w nich aż do samego finału, gdzie dopiero lepszą ekipą okazała się Skra Częstochowa, która zwyciężyła nad Kakaesiakami 3:0 i trafiła do Fortuna 1. Ligi.

Podczas transferowego okienka w zespole trenera Wieczorka doszło do kilku zmian. Przede wszystkim wyróżniający się w eWinner 2. Lidze Nestor Gordillo zamienił Kalisz na Gdynię i został piłkarzem pierwszoligowej Arki. W drugą stronę powędrował inny Hiszpan 23-letni Toni Segura, który jeszcze nie zadebiutował na szczeblu centralnym. Warto też odnotować pojawienie się w drużynie KKS-u jednego z najskuteczniejszych napastników poprzedniego sezonu Piotra Giela, który opuścił spadającą z ligi Bytovię Bytów.

Duma Kalisza 24 lipca rozegrała ostatnie dwa mecze kontrolne, a ich przeciwnikami była Chojniczanka Chojnice oraz Sokół Kleczew. Konfrontacja z 3. ekipą poprzedniej kampanii zakończyła się dla nich skromnym zwycięstwem 1:0 dzięki trafieniu z rzutu karnego Michała Boreckiego, natomiast w Kleczewie padł remis 2:2.

Zawody poprowadzi Karol Arys ze Szczecina, a asystować na liniach będą mu Marcin Janawa oraz Jacek Tokarski. Sędzią technicznym będzie Maciej Pelka.


1. kolejka, ewinner 2. liga

KKS 1925 Kalisz vs ZKS Olimpia Elbląg

sobota, 31 lipca, godzina 18:00
Stadion Miejski, ul. Łódzka 19


Transmisja w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz na platformie SPORTIZE (miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: