Menu Zamknij

HUTNIK PIERWSZYM RYWALEM NA A8

Czas zainaugurować sezon 2021/22 przed własną publicznością. Już dzisiaj na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8 drużyna Tomasza Grzegorczyka zmierzy się z Hutnikiem Kraków. Początek spotkania o godzinie 19:45.

Nareszcie wracamy do domu. Po dwóch spotkaniach w delegacji zespół Olimpii Elbląg przedstawi się własnej publiczności w meczu o ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie Hutnik Kraków, który także swój pierwszy mecz w eWinner 2. Lidze zakończył remisem i także stracił pełną pulę chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Hutnicy nowy sezon rozpoczęli przy ul. Oporowskiej na stadionie rezerw Śląska Wrocław i zdołali wyjść na prowadzenie w 39. minucie za sprawą trafienia Tomasza Wojcinowicza. Rezultat utrzymywał się aż do 90. minuty, lecz wtedy sędzia zdecydował o odgwizdaniu „jedenastki” dla gospodarzy wskutek faulu nowego defensora Hutnika Daniela Hoyo-Kowalskiego. Na linii 11 metrów futbolówkę ustawił Adrian Łyszczarz i doprowadził do remisu.

Na A8 spotkają się zespoły lekko podrażnione i chcące zaznać smaku ligowego zwycięstwa. W minioną środę obie ekipy grały swoje spotkania w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski i Związkowi triumfowali w Siedlcach, natomiast Hutnicy przegrali na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz, jednak wydaje się, że na Suchych Stawach postawiono przed zespołem rozgrywki ligowe ponad pucharową przygodę.

Zawody poprowadzi arbiter Damian Krumplewski z Mrągowa, a asystować na liniach będą mu Krystian Mucha oraz Artur Zakrzewski. Sędzią technicznym będzie Filip Kaliszewski.


Otwarcie bram stadionu odbywa się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

UWAGA! Każda trybuna ma przypisaną bramę wejściową:

  • A1 oraz B3 – ul. Agrykola
  • A2 – ul. Wspólna
  • VIP – ul. Kościuszki (hala MOS)

2. kolejka, ewinner 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg (7.) vs Hutnik Kraków (9.)

sobota, 7 sierpnia, godzina 19:45
Stadion Miejski, ul. agrykola 8


Transmisja w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz na platformie SPORTIZE (miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: