ZESPÓŁ REZERW W NOWYM WYDANIU

Start rozgrywek forBET IV ligi tuż za rogiem. W sezonie 2020/21 oglądać będziemy trzy nowe drużyny: GSZS Rybno, LKS Błękitni Pasym oraz zwycięzce baraży pomiędzy Romintą Gołdap a Olimpią Olsztynek. Kilka zmian nastąpiło także w obozie Olimpii Elbląg, na czele z nowym trenerem oraz zawodnikami, którzy zakończyli swoją grę w kategorii Juniora Młodszego i przechodzą do piłki seniorskiej.

Zacznijmy od największej nowości w drugiej drużynie Olimpii Elbląg, jaką jest zmiana funkcji szkoleniowca. Klub zakończył swoją współpracę z dotychczasowym trenerem Szymonem Wagą, który podziękował za wspólnie spędzone 2 lata przy zespole rezerw. Trenerowi dziękujemy za osiągnięte wyniki z zespołem i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku!

Jego miejsce zastąpi Karol Przybyła, pełniący także funkcję koordynatora Akademii Olimpii Elbląg. Jak będzie wyglądał nowy zespół rezerw?

Do drużyny wchodzi praktycznie cały rocznik 2003, który zakończył wiek juniora młodszego oraz kilku wyróżniających się zawodników z rocznika 2004, z którym pracowałem w ubiegłym sezonie.

– powiedział w rozmowie z portEl.pl Karol Przybyła.

Zespół uzupełnią takie nazwiska jak m.in. Marcin Czernis (10 asyst w poprzednim sezonie rozgrywek Juniora Młodszego), Konrad Łabecki (3 gole, 5 asyst), Bartosz Mowczyn (3 gole, 4 asysty), Kacper Filipczyk (brat Eryka; 2 gole, 2 asysty), Dominik Kozera (10 bramek), Adrian Szantyr (5 goli, 8 asyst), Dawid Winiarski (6 bramek i asysta), Mateusz Gójski (10 bramek), Filip Jaźwiński (1 gol i 5 asyst), Patryk Baranowski (2 asysty) oraz bramkarze: Jakub Kosowski i Jan Lechowid.

Rezerwy Olimpii okres sparingowy rozpoczęły wczoraj od pewnego zwycięstwa nad drużyną z Nowego Dworu Gdańskiego (Klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II):

Jeżeli chodzi o realizację założeń taktycznych, dyscypliny taktycznej, to pierwsza połowa była lepsza. W drugiej momentami zrobiła się „piłka juniorska”, za dużo było fantazji. Duży plus dla chłopaków, którzy zagrali w środku obrony. Dawid Wierzba i Łukasz Sarnowski mający doświadczenie z treningów z pierwszym zespołem fajnie poukładali grę. Kilku chłopaków dobrze się zaprezentowało. Dobry prognostyk na przyszłość, zobaczymy jak to się będzie rozwijało.

– mówił po meczu nowy szkoleniowiec drugiego zespołu Olimpii dla portEl.pl.

Od połowy lipca Związkowi rozpoczną w Elblągu obóz dochodzeniowy oraz systematycznie będą rozgrywali kolejne sparingi. Na horyzoncie czekają ich potyczki z Zatoką Braniewo, Powiślem Dzierzgoń oraz Błękitnymi Stare Pole.

Pierwszy mecz w sezonie 2020/21 forBET IV ligi, Olimpijczycy rozegrają 1 sierpnia (sobota) o godzinie 17:00 na stadionie w Braniewie. Gospodarzem spotkania będzie lokalna Zatoka.

Roboczy terminarz forBET IV Ligizobacz

ZKS Olimpia II Elbląg 3:0 (1:0) Żuławy Nowy Dwór Gdański

1:0 – Paweł Mazurek (38min)
2:0 – Flip Jaźwiński (55min)
3:0 – Adrian Szantyr (64min)

I połowa: Lechowid – Kazimierowski, Sarnowski, Wierzba, K. Filipczyk – Czernis, Mazurek, Kottlenga – Winiarski, Zaleski, Kozera

II połowa: Kosowski – Olewnik, Baranowski, Sarnowski, Biel – Łabecki, Szantyr, Kottlenga – Mowczyn, Jaźwiński, Gójski