Menu Zamknij

ZŁE WIEŚCI. WIOSNA BEZ SZUPRYTOWSKIEGO…

Od kilku dni czekaliśmy cierpliwie na oficjalną diagnozę odnośnie kontuzji Damiana Szuprytowskiego i niestety się doczekaliśmy. Popularny Mały doznał urazu zerwania więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) i w czwartek podda się zabiegowi.

Do felernej kontuzji doszło w sobotę podczas rozgrzewki przed rozpoczęciem gry wewnętrznej. Damian musiał opuścić boisko z pomocą fizjoterapeutki, lecz jeszcze wtedy nic nie wskazywało na to, jak bardzo jest to poważne. Wynik rezonansu magnetycznego jest jednak bezwzględny: zerwanie więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) III stopnia i około 14 tygodni przerwy od gry. Pomocnik Olimpii jest już po konsultacjach z lekarzami i w najbliższy czwartek (27.02) przejdzie zabieg rekonstrukcji.

To nie tylko bolesna wiadomość dla samego poszkodowanego, ale i przede wszystkim dla wszystkich kibiców Olimpii Elbląg. Szuprytowski to ulubieniec trybun i najjaśniejsza postać zespołu Związkowych. W tym sezonie uzbierał na swoim koncie okazałą liczbę 9 goli i 9 asyst (2. liga i Puchar Polski) stając się jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w całej lidze.

Damian, cała Olimpijska społeczność trzyma za Ciebie kciuki oraz życzy dużo zdrowia, cierpliwości i siły, która będzie Tobie niezbędna podczas rehabilitacji. Czekamy na Ciebie i jesteśmy przekonani, że twoja ambicja i wola walki pomogą w walce o powrót na boisko.