Menu Zamknij

ZŁOTA GWIAZDKA DLA NASZEJ AKADEMII!

Decyzją Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich zostały przyznane 694 Certyfikaty PZPN na terenie całej Polski na trzech poziomach – brązowym, srebrnym i złotym. Nasza akademia otrzymała złotą gwiazdkę i jednocześnie stała się jedyną akademią w województwie, która może pochwalić się takim wyróżnieniem!

Na terenie całego kraju została wyróżniona liczba 117 podmiotów, które otrzymały Złoty Certyfikat PZPN obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. W tym wyjątkowym gronie znalazła się Akademia Olimpii Elbląg! To olbrzymi sukces na skalę nie tylko naszego miasta, ale również województwa, do którego przyczyniły się wszystkie struktury klubu. Dziękujemy oraz gratulujemy całej Olimpijskiej społeczności. To również Wasza zasługa!

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

źródło: www.laczynaspilka.pl