Menu Zamknij

ŻURAWIE PRZYLECĄ NA A8

W niedzielę na Agrykola 8 zagrają przeciwko sobie kluby, które swoje ostatnie starcie odbyli grubo ponad 5 lat temu, a ich wspomnienia z tamtego sezonu najlepiej odłożyć gdzieś wysoko na półkę i pozwolić, by osiadł na nich kurz. „Spotkanie po latach” o godzinie 13:05 – Olimpia Elbląg zagra ze Stalą Rzeszów.

Nieszczęsny sezon 13/14. Po jego zakończeniu obydwa zespoły spadły ze świecznika 2. ligi (grupy wschodniej) i musiały zaaklimatyzować się w nowej rzeczywistości. Szybciej na nogi stanęła Olimpia Elbląg, której udało się wywalczyć awans na poziom centralny w sezonie 15/16 i utrzymać taki stan rzeczy, aż do dziś.

W obozie naszych najbliższych rywali taki proces trwał nieco dłużej. Dopiero szalona zeszłoroczna kampania okraszona mistrzostwem 3. ligi grupy IV przyniosła im upragniony powrót na drugoligowe boiska. Stal Rzeszów, podobnie jak Olimpia w sezonie 16/17, mimo pozycji beniaminka mocno zaznaczyła swoją obecność w nowym otoczeniu. Aktualnie na swoim koncie mają 24 punkty (punkt mniej od Olimpii; 6. lokata), które na ten moment pozwalają im zawalczyć w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze wiele kolejek, jednak dobra dyspozycja podopiecznych Janusza Niedźwiedzia może napawać optymizmem i wróżyć walkę o powyższy cel, aż do ostatniego meczu sezonu.

Ostatnią potyczkę na Agrykola ze Stalowcami (2:0) pamiętają tylko dwaj aktualni zawodnicy Olimpii Elbląg: Tomasz Lewandowski oraz Tomasz Sedlewski. Zapytaliśmy ich, co szczególnego utkwiło im w głowach po tamtej wygranej oraz czym różnią się aktualnie obydwa kluby od tamtych sprzed ponad 5 lat:

Tomasz Sedlewski: – Ostatni pojedynek ze Stalą wspominam bardzo dobrze. Oprócz wygranej udało mi się nawet zdobyć bramkę otwierającą wynik oraz wywalczyć rzut karny, którego na gola nie zamienił, jeśli dobrze pamiętam, Kamil Graczyk. Teraz naprzeciw sobie staną całkowicie inne drużyny. Myślę, że obecna Stal jest mocniejsza niż kilka lat temu. Oba zespoły są teraz w górnej połówce tabeli dlatego spodziewam się bardzo ciekawego meczu.

Tomasz Lewandowski: – Wspominając ostatnie starcie Olimpii ze Stalą, to był przede wszystkim ogrom emocji. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 z czego jedną z bramek strzelił Sedleś i z pewnością nikt by się nie obraził, gdyby ten wyczyn powtórzył w niedzielę. Była to bardzo zacięta rywalizacja, dwa niewykorzystane karne, parady bramkarskie, dużo walki… Od tamtego momentu oba kluby zaliczyły spadek, ale Olimpii udało się szybciej awansować do 2. ligi i w tym momencie to zespół z Elbląga jest bardziej doświadczoną drużyną na szczeblu centralnym, a Stal beniaminkiem. Jednak podchodzimy do tego meczu w pełni zmobilizowani oraz z szacunkiem do rywala.

Dla części sztabu Stali podróż do Elbląga będzie w pewnym stopniu sentymentalna. Trener Janusz Niedźwiedź oraz II trener Karol Szweda, w sezonie 2003/04 wspólnie dzielili szatnie w ówczesnej Polonii Olimpii Elbląg. Z kolei aktualny manager ds. rozwoju marki i komunikacji Stali Rzeszów – Tomasz Flakowski, wraca na Agrykola 8, po tym jak z końcem poprzedniego sezonu pożegnał się z rolą managera Olimpii Elbląg.

Przed konfrontacją ze Stalą Rzeszów Związkowi są drużyną, która swojego meczu nie przegrała od trzech ostatnich kolejek (2 wygrane oraz 1 remis), a ostatni raz smak porażki na własnym stadionie poczuli 8 września, gdy na A8 zawitał Znicz Pruszków.

Aktualnie żaden zawodnik nie narzeka na uraz. Wyjątek stanowią Rozumowski oraz Kiełtyka, którzy jak wiadomo, do pełni dyspozycji trenera wrócą dopiero w przyszłym roku.


ZKS Olimpia Elbląg vs Stal Rzeszów
niedziela (27.10) godzina 13:05
Stadion Miejski, Agrykola 8

Dodatkowo informujemy, że zawodnicy przygotowali specjalny challenge dla wszystkich sympatyków trybuny ŁUK. Każdy, kto przyczyni się do zbudowania frekwencji na poziomie 150 osób – może odebrać darmową wejściówkę na pucharowy mecz z Rakowem Częstochowa.

>> SZCZEGÓŁY TUTAJ <<

Przypominamy również, że w siedzibie klubu prowadzona jest promocyjna przedsprzedaż pakietu Stal+Raków, dzięki któremu możecie zaoszczędzić nawet do 40 złotych!

  • ŁUK – 25zł (5zł)
  • A1/A2 – 35zł (5zł)
  • VIP  -120zł (40zł)

Godziny otwarcia kas:

  • czwartek 10:00 – 17:00
  • piątek 10:00 – 18:00